Čokoládovo-malinový dort

Jednoduchý recept, ale vynikající chuť. Jestli jste nikdy nevyzkoušeli kombinaci malin a čokolády, tak tento recept rozhodně musíte zkusit. Ozdobit si ho můžete jak chcete.

Potřebujete:
Na dort:
225 g hladké mouky
350g cukru
85g kakaa
1,5 lžičky prášku na pečení
1.5 lžičky sody
2 vejce
250ml mléka
125ml rostlinného oleje nebo rozpuštěného másla
2 lžičky vanilkového extraktu
250ml vařící vody

Na krém a výplň:
500g čokolády na vaření
500g smetany ke šlehání
300g malin

Postup:
Předehřejte troubu na 180 stupňů. Vysypte dvě 20cm formy (pokud nemáte dvě formy, budete muset péct 2x).

Smíchejte všechny ingredience mimo vařící vody. Míchejte tak dlouho, dokud je směs pěkně hladká. Poté po malých částech přidávejte horkou vodu (směs začne být velice řídká).

Rozdělte směs do dvou pečících forem a pečte 25-35minut.

Po upečení nechte oba dorty vychladnout (trochu spadnou dolů, to je naprosto v pořádku)

Nyní si připravte čokoládový krém.Nalijte smetanu ke šlehání do hrnce a přidejte čokoládu na vaření. Pomalu rozpouštějte v parní lázní, dokud se všechna čokoláda nerozpustí. Poté nechte v lednici tekutou směs vychladnout. Nejpozději do dvou hodin byste měli mít výborný krém, s konzistencí podobnou jako nutela.

Sestavení dortu je poměrně jednoduché. Jako základ položte první korpus a namažte dostatečně množství čokoládového krému. Poté rozprostřete celé omyté maliny po celé ploše. a na druhý korpus natřete opět dostatečnou vrstvu krému a spojte dohromady.

Nakonec rozetřete zbývající krém po celé ploše dortu. Pokud chcete mít strany dortu zajímavější, vezměte nůž s vroubky a obkružte několikrát strany dortu, tím vznikne krásné vroubkování.

Ozdobení dortu už je na Vás. Fantazii se meze nekladou. My jsme použili kytičky, které jsme si předem vytvořili. Návod brzy přidáme.


1 komentář: