Romantické růžové mini dortíky

Copyright Glorios Treats
Nedávno jsem narazila na blog Glorios Treats, který píše maminka Glory z Californie a díky ní mohu teď sdílet její báječný recept na tyto překrásné dortíky. Pokud její blog neznáte, určitě ho zkoukněte. Najdete v něm spoustu inspirace, receptů i návodů v angličtině.

Tento recept je docela flexibilní. Můžete vymyslet barevnou kombinaci, která by se Vám líbila nejvíce. Chápu, že ne nutně každý musí milovat růžovou. Můžete si také pohrát s různými tvary i se rozhodnout, kolik vrstev použije.

Ingredience:

Dort

Hodně záleží na tom, v jakých pečících formách budete těsto péct. Proto se těžko odhaduje, jaké množství těsta připravit. Možná budete muset udělat dvě dávky nebo i více, abyste naplnili svoje představy.

1 1/4 hrnku hladké  mouky
1 1/4 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky jedlé sody
1/2 lžičky soli
2 vejce
3/4 hrnku cukru
1 1/2 lžičky vanilkového extraktu
1/2  hrnku mléka smíchanou s 1/2  lžičku citrónové šťávy (5 minut nechat odležet)
potravinářské barvivo 

Krém

Tento krém můžete snadno upravit různými příchutěmi. Pokud chcete čokoládový krém, přidejte 1/2 hrnku kakaa. Pro trochu svěžejší chuť přidejte více čerstvého smetanového sýru a uberte trošku cukru. Můžete i přidat marmeládu podle chuti (jahodová, borůvková).

1/2 hrnku másla (nechte odležet alespoň 10 minut v pokojové teplotě)
225g měkkého čerstvého smetanového sýru bez příchuti (Lučina, Gervais, Philadelphia, Tartare, Almete,...atd.)
1 lžička vanilkového extraktu
4 hrnky moučkového cukru
1 až 4 lžíce smetany ke šlehání


Copyright Glorios Treats
Postup:

1) Předehřejte troubu na 280°C.

2) Ve středně velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl.

3) Ušlehejte vajíčka, poté přidejte cukr a šlehejte společně cca 30 sekund na střední rychlost. Přidejte vanilkový extrakt a olej a znova šlehejte.

4) Nyní přidejte polovinu směsi, kterou jsme si připravili v kroku 2 společně s polovinou mléka a míchejte na pomalou rychlost. Přidejte zbytek směsi i mléka a míchejte, dokud nevznikne hladká poměrně tekutá směs.

5) Směs rozdělte do čtyř misek (nebo tolika, kolik barev chcete mít) a přidejte potravinářské barvivo. Můžete použít pouze jednu barvu a odstíny rozdělit podle intenzity barvy, nebo zvolte barvy duhy.

6) Nyní nalijte připravené směsi do předem vysypaných pečících forem nebo pekáčů a upečte.

7) Zatímco pečete dort, připravte si krém.

8) Smíchejte máslo a čerstvý sýr ve velké míse.

9) Přidejte vanilkový extrakt a cukr moučku a pomalu smíchejte, po chvilce přidejte rychlost na mixéru a vytvořte nadýchaný krém.

10) A na závěr přidejte po lžičkách smetanu ke šlehání, přidejte jen tolik, aby krém zůstal dostatečně hustý a držel tvar.

11) Po upečení dort nechte vychladnout. Pokud je potřeba, zarovnejte nebo odřízněte vrchní část dortu/buchty.

12) Vykrojte z každé vrstvy požadovaný počet koleček.

13) Dostatečně promažte vrstvy dortíků krémem (můžete celý krém dát do cukrářského sáčku, tím budete lépe kontrolovat množství, které jste dali do mezivrstev).

14) Na závěr ozdobte vrch dortíků (abyste docílili růžičky, jaké jsou na obrázku, musíte použít špičku ozdobného pytlíku s větším vykrojením) Pro tipy se můžete podívat na toto video.

 

1 komentář: